Ноќен митинг на Христијан Мицковски и ВМРО ДПМНЕ

Величествен ноќен митинг на Христијан Мицковски и ВМРО ДПМНЕ во Кочани. Погледнете ја победничката атмосфера во Кочани. Бакли запалени за

Read more

Христијан Мицковски, Игор Јанушев и кандидатите за пратеници ИЕ3 топло пречекани во Кочани

Во градскиот парк пред домот на културата Бели Мугри, Христијан Мицковски, кандидат за Премиер на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител

Read more

Идеја преку оружје(на сила) не се прифаќа, туку преку примери

Моралната револуција – револуцијата во умот, срцето и душата на еден ропски народ, е најголемата задача… Не слушајте ни ги

Read more

Јаневски до Ахмети: Тие што ти рекоа да не правиш Влада со ВМРО, денес ти ја пуштија Фатиме

По денешната прес-конференција на СЈО во врска со пописот кој требаше да се спроведе во октомври 2011 година реагираше новинарот

Read more

Чилиманов: Напад врз ВМРО е и напад врз стабилноста и концептот на македоската држава

СДСМ се обидува со заплашување и апсења на неистомисленици да владее со државата,  истакна новинарот и аналитичарот Цветин Чилиманов на

Read more

ВМРО ДПМНЕ: За притисоците на СДСМ во Гази Баба има пријава во полиција

ВМРО-ДПМНЕ испрати реакција на соопштението на СДСМ во кое што тие кажаа дека е лажна вест заканата врз советничка на

Read more

ВМРО ДПМНЕ: Владата да засука ракави и да превземе мерки за почист воздух

Македонија се гуши во сѐ позагадениот воздух, а владата на СДСМ сѐ уште нема излезено со мерки против загадувањето. Зарем

Read more