Соопштение на Глобалната Македонска Дијаспора

Во овие клучни и решавачки моменти за Македонија , гласот и пораката на македонската дијаспора се неминовни и толку очекувани

Read more

Индиана победи против Бруклин, Денвер ја прекина серијата на Голден Стејт!

Утрово се одиграа 13 натпревари од НБА лигата, пред Католичкиот Божиќ. Немаше премногу изненадувања, освен тоа дека е прекината серијата

Read more