Голем интерес на граѓаните на Штип за посетата на Игор Јанушев во нивниот град!

  Игор Јанушев, како носител на листата на ВМРО- ДПМНЕ и Коалицијата „За Обнова на Македонија “ денес оствари средба

Read more

Иванов на средби со премиерот и со претседателот на Парламентот на Молдавија

Претседателот Ѓорге Иванов во рамки на официјалната посета на Република Молдавија, денеска имаше средби со молдавскиот премиер Павел Филип и

Read more

Јанушев: Структури на СДСМ изминатиот период имале средби со криминалното подземје

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во гостување во вестите на телевизија Алфа, истакна дека, опозицијата има сериозни индиции дека

Read more

Јункер во посета на Македонија на средби со државниот врв

– Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер својата балканска турнеја ја почнува денеска со посета на Македонија, во рамки

Read more

Димитров: Потребни ни се интензивни билатерални средби со Грција

 Димитров бара да се интензивираат билатералните средби со неговиот грчки колега, Никос Коѕијас со цел да се намалат нејаснотиите. Според

Read more

Втор ден кампања за локалните избори, партиите на митинзи и средби со граѓани

Втор ден кампања за локалните избори, партиите на митинзи и средби со граѓани. Партиите, коалициите и независните кандидати кои учествуваат

Read more