Голем интерес на граѓаните на Штип за посетата на Игор Јанушев во нивниот град!

  Игор Јанушев, како носител на листата на ВМРО- ДПМНЕ и Коалицијата „За Обнова на Македонија “ денес оствари средба

Read more

Негрижа-еко катастрофа од власта за р. Брегалница во штип

Вака изгледа р. Брегалница денес. Се ветуваше санација на главниот градски колектор и изградба на пречестителна станица. Сето тоа остана

Read more

Популизам без граници: Собранискиот канал во живо пренесува „Ден на полицијата“ во Штип со обраќања на Заев и Спасовски?!

Макеоднската јавност вчера посведочи нов пример на популизам без граници: На обранискиот канал во живо се пренесуваше „Ден на полицијата“

Read more

Детали за вчерашното убиство во Штип: Осомничен е синот на убиениот и негов пријател

Првичните сознанија од истрагата на штипската полиција говорат дека 62-годишниот Т.Б., кој вчера беше пронајден мртов во неговиот дом на

Read more

Откриена е причината за посетата на Златан Ибрахимовиќ во Штип!

Зошто големиот напаѓач всушност е дојден во Македонија? Напаѓачот на Манчестер јунајтед, кој во моментов повторно е надвор од терените

Read more

Претседателот на Студентскиот парламент украл 50 000 евра од касата на УГД во Штип

За 50 илјади евра, 29 годишниот Г.С. ја оштетил, касата на студентскиот парламент при УГД , тврдат од Штипскиот сектор

Read more

И ЈАС СУМ ТЕРОРИСТ! – Порачаа советниците во општина Штип

Како реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 април оваа години, советничката

Read more

Заев со тешки навреди кон штипјани кои не гласаат за СДС: Не се правите налудничави и не ми изигравате блесави

  Претседателот на СДС Зоран Заев на митингот во Штип ги нарече налудничави сите што не гласаат за неговата партија

Read more