Колумна на Ристо Никовски: ШТО СЕ СЛУЧУВА НА БАЛКАНОТ?

Присилена да капитулира, Македонија прифати бришење на македонскиот народ, со што треба да се затвори “македонското прашање“; според истото сценарио,

Read more

Рама на прес со Заев: Русија не е обожавач на ЕУ, нејзиното влијание во Албанија не е тајна

Руското влијание во Албанија не е никаква тајна, бидејќи Русија не е поддржувач на проширувањето на ЕУ, одговори на новинарско

Read more

Европа изгласа блокада на рускиот гасовод

Членовите на Европскиот парламент усвоија резолуција со која се осудува изградбата на гасоводот „Северен поток 2“. Претставничкиот дом на Конгресот

Read more

ЦИПРАС ВО РУСИЈА: Договорот со северниот сосед не е за таа да влезе во НАТО и ЕУ, туку со Северна да се реши едно историско прашање

Имаме многу важен договор со северните соседи, договор што се однесува на перспективата на соработка и мир во регионот, вели

Read more

По забраната за увоз на праски во Русија, овоштарите бараат помош од Владата

Праските од Росоман како најголем производител кај нас, остануваат во земјата откако од денеска стапи на сила забраната за увоз

Read more

Захарова: Русија ќе прифати секакво решение за Косово, прифатливо за Србите

Русија ќе го прифати секое решение за Косово, кое ќе биде прифатливо за српскиот народ, изјави портпаролката на руското Министерство за

Read more