Претседател на Република Македонија е единствена институција која дава отпор на „Северна“

Институцијата Претседател на Република Македонија, која ја ја предводи претседателот на Република Македонија Проф. Д-р. Ѓорѓе Иванов е единствената институција

Read more

КОЛУМНА НА Сотир Гулабовски: СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЛЕГИТИМНА ВОЕНА ЦЕЛ

Но сега како земја на НАТО Македонија не само штро е легитимна воена цел тука на Балканот и во регионот,

Read more

Писмо од екс претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски до пратениците во Собранието на Република Македонија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и премиер на Република Македонија, Никола Груевски се обрати до Македонската јавност и до пратениците во

Read more

ВИДЕО: Новогодишно обраќање на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов

Почитувани сограѓани, Доаѓањето на новата година кај секој од нас буди нови надежи, нови очекувања и копнежи за поубава, посреќна

Read more

Стоилковски: Со новиот црн закон пензионерите, вработените и лицата кои имаат некаков хонорар, нема да можат да продаваат на тезгите на зелените пазари

Црнилата од власта ги зацрни и зелените пазари. Со новиот црн закон пензионерите, вработените и лицата кои имаат некаков хонорар,

Read more

Адвокатот на Богдан Илиевски: Во говорот од 27 април тој не ги повика граѓаните да влезат во Собранието

Судењето за „крвавиот четврток“ денеска продолжи во доказна постапка со презентирање на доказите на обвинетиот Богдан Илиевски кој се смета

Read more

ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ НА „ЗБОРОТ СИ Е ЗБОР“: Ова беа гаранциите што Заев му ги даде на Иванов!

Зоран Заев ги погази гаранциите кои ги потпиша на 16 мај 2017 година, кои Претседателот на Република Македонија му ги

Read more

Отворено писмо до Владата и Собранието на Република Македонија: СТОП НА ИДЕНТИТЕТЕТСКИОТ ГЕНОЦИД ВРЗ МАКЕДОНЦИТЕ !

До Владата и Собранието на Република Македонија Во името на Македонскиот народ со кого во овие тешки времиња и искушенија

Read more

Мицкоски: Однесувањето на власта е обид да завладее молкот и да царува стравот кај граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ тоа нема да го дозволи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера беше во посета на ОК ВМРО-ДПМНЕ Гевгелија, каде оствари средба со голем број на

Read more

ЗАЕВ ВО СОБРАНИЕ: Ако го смениме Уставот ќе помогнеме Фејсбук и Гугл да дојдат во Македонија

Инвестициите од Фејсбук и Гугл се можни да се реализираат во Македонија. Ова е извесна можност и штом ќе имаме

Read more