Реформирање и модернизација на ВМРО-ДПМНЕ

Партијата обзнани целосна реконцептуализација: на организационет план; на ниво на функционирање; и во поглед на предлагање и водење на иновативни

Read more

Панчевски: Не можеа да направат реформа, па ја запалија Правдата

Поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски се огласи по пожарот што ја зафати зградата на Министерството за правда. Тој

Read more

Иванов: Оние поради кои треба да се реформираме ги водат реформите

Со предлог-законските решенија за следење на комуникациите не се отстрануваат забелешките на високите експерти на Европската Комисија. Можноста за злоупотреба

Read more

Заев ги згази реформите на Прибе: Признаваат и експертите на СДСМ со задоцнување од 6 месеци

Мирјана Најчевска, еден од најсериозните јуришници на СДСМ призна дека не била ни консултирана и дека разбрала на пазар како

Read more

Бејли: Реформите и името клучеви за влез во ЕУ и НАТО

За Македонија да стане дел од евроатлантските процеси, треба да се отворат две врати. Според американскиот амбасадор, Џес Бејли, тоа

Read more

ММФ предупредува за долгот, дефицитот и економските политики, критика дојде и од ЕУ за реформите, од ЗНМ за цензурата

ММФ денес остро го критикуваше огромниот дефицит и растот на долгот кој Владата на Заев и Тевдовски. Како резултат на

Read more

Ќе има ли незаконско прислушкување после реформите во мвр?

Министерот Оливер Спасовски денеска во Собранието на Република Македонија имаше работна средба со  претседателот на Собранието Талат Џафери, координаторите на

Read more

Могерини: Албанија без реформи во судството тешко ќе влезе во ЕУ

Денеска во Брисел, шефицата за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини се сретна со албанскиот министер за надворешни

Read more