Нов закон: Царината ќе може да блокира трансакциски сметки на граѓани за царински долг

Царинската управа на Република Македонија со најавените измени на Законот за банки, ќе добие право да изврши блокирање на банкарската

Read more

Инциденти на вчерашните протести во Солун и Атина, денеска нов собир

Со судири меѓу полицијата и демонстрантите завршија вчерашните протести во Солун и Атина против Договорот од Преспа. Во грчката престолнина

Read more

13те Фамилии кои тајно владеат со светот и ја туркаат агендата за нов светски поредок и комплетно ропство на останатите

Дали властите од пеколот се свиткани во продолжување на нивниот план за доминација во светот и контрола? 13 Илуминатски семејства

Read more

Нов конгресмен во групата за поддршка на Македонија

Демократот Мет Картрајт од Пенсилванија стана член на двопартиската група во Конгресот, најави ОМД ВАШИНГТОН — Демократскиот конгресмен од Пенсилванија Мет

Read more

Средба Иванов – Заев за избор на нов гувернер на НБРМ

Претседателот Ѓорге Иванов и премиерот Зоран Заев денеска треба да одржат втора средба за усогласување на ставовите околу изборот на

Read more

ВИДЕО: Данев обелодени нов скандал: Еве зошто Анѓушев влезе во политиката- враќа кредити во вредност од 26 милиони евра

Скандалите кои ја тресат владата на Зоран Заев не запираат. Од ден во ден ги има се повеќе, а паричните

Read more