Колумна од Никола за Никола: Од скандал во скандал… До кога? До каде? Почивај во мир! #ПравдаЗаСаздо

Деновиве сме сведоци на една многу деликатна ситуација. Ситуација во која крајниот исход е застрашувачки и тажен. Тажен за сите…

Read more

(ВИДЕО) Груевски: Заев знаеше дека ќе бидам осуден и јавно ја пренесе пресудата

Поранешниот премиер Никола Груевски кој во случајот на СЈО „Тенк“ доби затворска казна од две години гостуваше во Дневникот на

Read more

Таткото на Никола Димитров: Раката да му се исуши на тој кој ќе стави потпис на најавената спогодба!

Не, не, немојте веднаш авторот на овој текст да го обвинувате за оваа клетва. Зашто, таа не е негова, ниту,

Read more

Груевски, Јанакиески и Трајковски се изјаснија за невини во случајот „ТНТ“

Во Кривичниот суд почна судењето за уривањето на станбениот комплекс „Космос“. Судењето ќе се снима тонски и визуелно. -Знам за

Read more

Груевски со пораки до кандидатот за претседател: Партијата постои заради државата и нацијата, а не обратно

Никола Груевски на денешниот 16. Конгрес, на кој се избира нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ, по неговата оставка, испрати неколку пораки

Read more

Темелковски: Да не беше Никола Груевски, Република Македонија ќе се викаше Република Тенџере

Актерот Петар Темелковски во гостување во емисијата на Миленко Неделковски изјави дека реченицата „се држите услишно, а не послушно према надворешните“

Read more

Анализа на МКД: Групирања во ВМРО-ДПМНЕ по оставката на на Никола Груевски

Неотповикливата оставка на Никола Груевски од функцијата претседател на ВМРО-ДПМНЕ поднесена на последниот Извршен комитет на партијата ја чека потврдата

Read more