Известување до Македонската и Меѓународна јавност: ГРАЃАНСКА НЕПОПСЛУШНОСТ

МАКЕДОНИЈА ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА: ГРАЃАНСКА НЕПОПСЛУШНОСТ ( Известување до Македонската и Меѓународна јавност ) И покрај сите предупредувачки протести организирани против

Read more

Координативно тело на Македонската Дијаспора бара распуштање на нелегитимното собрание и влада

Водени од вистинските европски принципи на почитување на уставот и правната држава, понесени од основните постулати и принципи за самоопределување

Read more

Соопштение на Глобалната Македонска Дијаспора

Во овие клучни и решавачки моменти за Македонија , гласот и пораката на македонската дијаспора се неминовни и толку очекувани

Read more

Видео обраќање на Сотир Костов!

Обраќање на Сотир Костов до Македонската јавност по успешното зачувување на името Македонија, Македонскиот идентитет, јазик и култура!

Read more

Кампања против неуставен референдум 2018 Македонска МАСАДА – ТВРДИНА, БЕДЕМ И ШТИТ(2)

Сите ние сме Македонија. Македонија не постои надвор од нас самите. Само што македонскиот народ помисли дека конечно ќе ги

Read more

Кампања против неуставен референдум 2018 Македонска МАСАДА – ТВРДИНА, БЕДЕМ И ШТИТ(1)

Во историјата на народиве на планетава има такви херојски настани што со својата емоционална и морална сила прераснале во национални

Read more

Македонската дијаспора од Швајцарија демантира и бараат средба со Зоран Заев

Македонските иселеници во Швајцарија преку каналите на социјалните мрежи демантираат дека имале било какава средба со претседателот на владата на

Read more

Реакција од координативното тело за протести на дијаспората во Европа на изјавата на министерот Адеми за гласње на претстојниот референдум

По повод изјавата на Министерот за дијаспора Адеми за гласање на претстојниот референдум, Координативното тело за протести на македонската дијаспора

Read more

(ВИДЕО) Обединета Македонска Дијаспора – „Зборот на М“

“Зборот на М” е социјален експеримент на две сестри и еден брат кои живеат во САД. Во заштита на својот

Read more

Грчкото МНР го искара Заев за употребата на терминот „македонска армија“

Грчкото Министерство за надворешни работи го искара македонскиот премиер Зоран Заев поради тоа што вчера за време на положувањето заклетва

Read more