Прекрасен перформанс на УМС ВМРО-ДПМНЕ од Кочани во чест на Игор Јанушев

Членовите на Унијата на млади сили во ВМРО-ДПМНЕ во голем број, срдечно и топло го пречекаа носителот на листата за

Read more

Ноќен митинг на Христијан Мицковски и ВМРО ДПМНЕ

Величествен ноќен митинг на Христијан Мицковски и ВМРО ДПМНЕ во Кочани. Погледнете ја победничката атмосфера во Кочани. Бакли запалени за

Read more

Христијан Мицковски, Игор Јанушев и кандидатите за пратеници ИЕ3 топло пречекани во Кочани

Во градскиот парк пред домот на културата Бели Мугри, Христијан Мицковски, кандидат за Премиер на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител

Read more

Трипуновски: Чекајќи ја метлата полињата во Кочанско останаа непосеани

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со непосеаните оризови полиња во Кочанско. -Чекајќи ја метлата

Read more

ФОТО: Голем одрон го блокираше патот Македонска Каменица- Кочани, надлежните спијат

На социјалните мрежи веќе почнаа да се појавуваат првите изливи на незадоволство и нервоза кај граѓаните поради неприликата која ја

Read more