Крива Паланка: Кривопаланчани на Мицковски и Јанушев им ветија победа на Обновата

Жителите на Крива Паланка денес топло ги пречекаа Христијан Мицковски и Игор Јанушев. На главната улица Јоаким Осоговски и на

Read more

Кратово: величенствен пречек на Мицковски, Јанушев и Обновата на Македонија

Топла, Величенствена и победничка атмосвера на митингот на коалицијата за Обнова на Македонија во Кратово.

Read more

Ноќен митинг на Христијан Мицковски и ВМРО ДПМНЕ

Величествен ноќен митинг на Христијан Мицковски и ВМРО ДПМНЕ во Кочани. Погледнете ја победничката атмосфера во Кочани. Бакли запалени за

Read more

Христијан Мицковски, Игор Јанушев и кандидатите за пратеници ИЕ3 топло пречекани во Кочани

Во градскиот парк пред домот на културата Бели Мугри, Христијан Мицковски, кандидат за Премиер на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител

Read more

Арсовски:2018-та е црна година за македонската економија

2018 е црна година за македонската економија, оценува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. -Ветувањата на Зоран Заев и неговиот економски

Read more

Обраќање на Проф. Д-р. Христијан Мицкоски по повод Денот на револуционерната борба

На прославата на Денот на револуционерната борба – 125 години од основање на Македонската Револуционерна Организација, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Проф.

Read more

(ВИДЕО) Mицкоски: Нема политичка партија со појасен став за името од ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во Дневникот на Сител во врска со преговорите што се водат за

Read more

Мицкоски: Со собир во Битола ќе го одбележиме роденденот на ВМРО-ДПМНЕ, нема простор за славење, државата оди во погрешен правец

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашното гостување во Дневникот на „Сител“ ТВ посочи дека роденденот на партијата ќе биде

Read more

Мицкоски го повикува Заев во среда во 20 часот на МРТВ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски, кој го покани претседателот на СДСМ и воедно претседател на Владата, Зоран Заев, на ТВ

Read more

Мицкоски: Луѓето се безнадежни, а тоа е резултат на погрешните политики на Владата, нацрт спогодбата за името е соло игра на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани на Валандово. Тој на средбата потенцира дека истиот впечаток кој

Read more