ВИДЕО: Ракометните шампиони добија уште една химна: Дуо Коктел – „Песна за Вардар“

Македонските ракометни шампиони, ракометарите на Вардар добија уште една спортска химна. Овој пат новата навивачка песна носи наслов „Песна за

Read more

Масовна поддршка за Дурловски: Маестро, ти пееше за да ја има, тие брзаат неа да ја нема!

Колеги, лица од јавниот живот и граѓани даваат масовна поддршка за Игор Дурловски кој вчера доби 30 дена притвор за

Read more

Обвинетите во „Диво Насеље“ ја пееа албанска химна, да викаат УЧК, УЧК на последото рочиште

Денешното рочиште во Судот помина во тензична атмосфера. Пред да бидат прочитани пресудите, обвинетите станаа од своите места и почнаа да

Read more