Најголемиот паметен град во светот ќе никне на Филипините

Со одржливиот раст на економијата на Филипините локалниот пазар на недвижности продолжува да привлекува масивни инвестиции. Со самото тоа и

Read more

Oвој град е како ниту еден друг на светот: Сите странски државјани мораат да го напуштат штом наполнат 60 години

Обединетите Арапски Емирати за разлика од многу држави ширум светот не нудат можност за долгорочно останување за странските државјани, без

Read more

„Терористи“ ја завземаа говорницата во Град Скопје, Советниците на ВМРО-ДПМНЕ го напуштија советот на град Скопје

Во ова време се испишува најцрната страница во историјата на македонскиот народ и на македонската држава. Ова е време во

Read more

Какво беше Скопје дента кога беше најзагаден град на планетата

Видео снимено од дрон, на кое поради смогот практично не се гледа главниот град деновиве беше објавено на интернет. Автор на

Read more

Скопје е најзагаден град во светот, за Шилегов тоа е реално шоу!

Светот разбра и за Скопје, градот утринава „гордо“ се искачи на лидерската позиција држејќи го првото место по загаденост на

Read more

Бил Гејтс ќе гради футуристички „паметен’ град во Аризона

Инвестициска компанија, предводена од Бил Гејтс, ќе потроши 80 милиони долари за да изгради нов паметен град, наречен Белмонт во

Read more

Груевски од Штип: За 11 години се вработиле 10 000 луѓе, тоа е нашиот придонес за овој град

Новата ера, носи два ипол пати повисок приход по жител, односно од 5 на 12 илјади долари“, изјави претседателот на

Read more