Илинденска честитка од поранешниот претседател Иванов

Поранешниот Претседател на Република Македонија г-нот Ѓорѓе Иванов на својот фејсбук профил упати честитка по повод големиот Македонски празник –

Read more

Писмена изјава на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов

Доцна синоќа имавме можност да го видиме вистинското лице на владината коалиција на СДСМ и ДУИ која себеси се смета

Read more

ФОТО:Џафери потпиша- Законот за јазиците е објавен во „Службен весник“

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на својот официјален профил на Фејсбук објави дека Законот за употреба на јазиците, или во

Read more

ВИДЕО: Новогодишно обраќање на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов

Почитувани сограѓани, Доаѓањето на новата година кај секој од нас буди нови надежи, нови очекувања и копнежи за поубава, посреќна

Read more

Иванов со новогодишно обраќање до граѓаните: Само во успешна и просперитетна татковина ќе можеме да ги оствариме нашите желби

Доаѓањето на новата година кај секој од нас буди нови надежи, нови очекувања и копнежи за поубава, посреќна и безгрижна

Read more

Иванов: Зошто Македонија да биде единствената анационална меѓу сите национални држави на Балканот?

„Македонскиот народ станува табу тема во Република Македонија. Пред неколку години имавме забранета книга. Годинава постоеше обид за забрана на

Read more

Иванов: На 30-ти септември со негласање, тивкото мнозинство донесе гласна одлука

„Кога сте подготвени едно прашање да решите по секоја цена, тогаш цената е највисока. Цената на ваквото решавање на македонското

Read more