ВМРО ДПМНЕ: За притисоците на СДСМ во Гази Баба има пријава во полиција

ВМРО-ДПМНЕ испрати реакција на соопштението на СДСМ во кое што тие кажаа дека е лажна вест заканата врз советничка на

Read more

ВМРО ДПМНЕ: Владата да засука ракави и да превземе мерки за почист воздух

Македонија се гуши во сѐ позагадениот воздух, а владата на СДСМ сѐ уште нема излезено со мерки против загадувањето. Зарем

Read more

СДСМ ќе раководи со Скопје и 56 општини, ДУИ со 10, ВМРО-ДПМНЕ со пет, Алијансата со три

По 11 години, целосна промена на политичката мапа во Македонија. По завршување на вториот круг од локалните избори, официјланите резултати

Read more