Зоран Заев и министерот без ресор задолжен за дијаспора Едмонд Адеми се сретнаа со претставници на нашата дијаспора

Премиерот Зоран Заев и министерот без ресор задолжен за дијаспора Едмонд Адеми синоќа се сретнаа со претставници на нашата дијаспора,

Read more

АПЕЛ ДО ВМРО-ДПМНЕ ОД КООРДИНАТИВНОТО ТЕЛО НА МАКЕДОНСКАТА ДИЈАСПОРА ЕВРОПА, КАНАДА, АВСТРАЛИЈА

Во овие судбоносни мигови на историски одлики и премрежја , македонската дијаспора упатува апел до раководството на ВМРО-ДПМНЕ да го

Read more

Координативно тело на Македонската Дијаспора бара распуштање на нелегитимното собрание и влада

Водени од вистинските европски принципи на почитување на уставот и правната држава, понесени од основните постулати и принципи за самоопределување

Read more

Соопштение на Глобалната Македонска Дијаспора

Во овие клучни и решавачки моменти за Македонија , гласот и пораката на македонската дијаспора се неминовни и толку очекувани

Read more

Македонската дијаспора од Швајцарија демантира и бараат средба со Зоран Заев

Македонските иселеници во Швајцарија преку каналите на социјалните мрежи демантираат дека имале било какава средба со претседателот на владата на

Read more

Демант на изјавата на Заев за средбата со македонската дијаспора

Само два дена од нашиот демант на изјавата на “министерот”без ресор за Дијаспората, еве уште една лага поврзана со некаква

Read more

Реакција од координативното тело за протести на дијаспората во Европа на изјавата на министерот Адеми за гласње на претстојниот референдум

По повод изјавата на Министерот за дијаспора Адеми за гласање на претстојниот референдум, Координативното тело за протести на македонската дијаспора

Read more

(ВИДЕО) Обединета Македонска Дијаспора – „Зборот на М“

“Зборот на М” е социјален експеримент на две сестри и еден брат кои живеат во САД. Во заштита на својот

Read more

Поддршка за Претседателот Иванов

Каква е состојбата со договорот на Заев и Ципрас и одредбите кои се содржани во него по однос на преименувањето

Read more

Денес во Женева беше доставена петицијата на Македонската Дијаспора околу спорот со името

Денеска Македонската дијаспора на една од седниците за Човекови права во ООН Женева, достави петиција со 10.000 потписи за заштита

Read more