Ахмети: Законот за јазиците и договорот за името ќе стапат на сила истовремено

Лидерот на ДУИ Али Ахмети за тиранската телевизија „Ора њус“ изјави дека се работи на стратегија чија цел е конечно

Read more

Не само Бејта, туку и Ахмети, Лика, Груби, Дураку и Османи телефонски контактирале со обвинети за тероризам

Видни функционери на ДУИ се посочувани во јавноста како лица кои комуницирале телефонски директно со обвинети за убиства и извршување

Read more

Заев и соработниците од владината коалиција се магнет за криминалци и убијци (ФОТО)

Наип Реџепи кој беше убиен во вооружена пресметка во Тетово не е единствениот криминалец близок до актуелната власт. Голем број

Read more

Јаневски до Ахмети: Тие што ти рекоа да не правиш Влада со ВМРО, денес ти ја пуштија Фатиме

По денешната прес-конференција на СЈО во врска со пописот кој требаше да се спроведе во октомври 2011 година реагираше новинарот

Read more

Движењето за Илирида со поамбициозна економска програма од Заев и Ахмети

Илирида ќе ја водиме по економските стапки на Швајцарија, порачува Движењето за Илирида. Движењето за Илирида, покрај платформата за политички

Read more

Героски со ист став како Фрчкоски и Ахмети: „Решение сега, без референдум“

Опинион мејкерите на СДСМ со координиран став за решение на проблемот со името дека не е потребен консензус за решавање

Read more

Ахмети бара национална согласност помеѓу двете најголеми заедници за спорот со името

Според Али Ахмети посетата на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг е добар показател дека може да се постигне компромис

Read more

Изгласан Законот за јазиците, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не присуствуваа на собраниската седницата

Собранието на денешната седница го изгласа Законот за јазиците. Законот доби 66 гласа ЗА, ниту еден од пратениците присутни во

Read more