Македонското знаме развеано во Келн!

МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ РАЗВЕАНО ВО КЕЛН! ??????

Posted by Sportski.mk on Sunday, June 2, 2019

Вардар пак ја освои Европа и по вторпат во својата клупска историја го освои трофејот од најелитното ракометно натпреварување на ЕХФ, Лигата на шампионите.

Пред разиграните вардарци во финалето падна унгарскиот тим на Веспрем(27-24).