Совети од поранешниот личен тренер на Дејвид Бекам: Како до идеална фигура

Теган Хајнинг, поранешниот личен тренер на Дејвид Бекам и уште многу други не толку познаци личности, ја издаде нејзината книга

Read more

Единаесет правила на здравата исхрана кои треба да ги заборавите

Некои одамна утврдени правила поврзани со здравата исхрана се покажуваат како сосема невистинити. Ние сме навикнале да ги слушаме толку

Read more

Пет овошја што треба да ги избегнувате, ако сакате да ја намалите тежината

Кога ги разгледуваме нашите бројки, имаме тенденција да размислуваме за плодот како нискокалорична и здрава храна, јадејќи ја за закуски,

Read more

Слободно јадете месо, руска салата и сарми: Ова е одличен лек за полесно варење на храната

Новогодишните празници се смрт за желудникот. Руска салата, свинско печено, кифлички, сарми… Но, со овој напиток ќе си го олесните

Read more

Зошто водата и магнезиумот се исклучително важни во текот на празничниот период

Во тек е периодот на славење, дружење и полни трпези, периодот од годината кога сите уживаме во вкусните специјалитети и

Read more