„Пријатели“ е најхумористичната серија на сите времиња

ТВ серијата „Пријатели“ или на англиски Friends е наградувана американска комедија за група од шест пријатели кои живеат во Њујорк. Премиерно е прикажана

Read more

Зошто Рибите се најтешкиот хороскопски знак за разбирање?!

Рибите имаат имагинативна, емоционална диспозиција и често ги задржуваат своите мисли добро скриени од светот. Тие се нежни, љубовни, грижливи,

Read more

Неделен хороскоп погледнете што ве очекува на трите најважни полиња

ОВЕН Работа-Добар почеток во оваа недела, што се однесува до деловниот план – кон средината на неделата мали турбуленции, но

Read more

Taa е најмладата милијардерка во земјата: Најбогата жена во Кина заработи 2 милијарди долари за 4 дена

Скок акцијата на најголемата кинеска градежна компанија „Кантри голден холдингс“, го зголеми богатството на потпретседателката Јанг Хуијан за 2,1 милијарди

Read more

ВИДЕО: Македонски музички ѕвезди ја снимија „Вечниот Бог“

Македонските музички поп ѕвезди Елена Ристеска, Тамара Тодевска, Викторија Лоба, Даниел Кајмакоски, Димитар Андоновски, Влатко Лозаноски, Мартин и Стефан од

Read more