Трикови со кои месото никогаш повеќе нема да ви излезе тврдо и жилаво

Подготовката на месото во рерна или тавче наизглед ни се чини како едноставна задача, но постојат одредени правила кои треба

Read more

Фритата со зеленчук и сирење: Најпребаруваната појадок за 2017-та година

Што е катогена диета? Ова е најпребаруваниот здравствен поим во 2017-та година според Гугл. Станува збор за специфичен начин на

Read more

Видео: Кулинарски предизвик за Нова година: Дедо Мраз од тесто

Оние кои решија оваа година да бидат домаќини на новогодишната прослава, ќе бидат пријатно изненадени од леснотијата и ефектот кој

Read more