Кандидатот за пратеник на СДСМ Зоран Ивановски: Еве како струјата ќе поскапи за 20 до 50 проценти за кратко време со владата на СДСМ

Поранешниот кандидат за пратеник на СДСМ од Битола, како и кандидат за пратеник на СДСМ во САД на изборите во

Read more

Костовски: СДС ги уништува институциите со спроведување целосна партизација, кумот на Рашковски за само неколку часа треба да си наплати од државата 25.000 денари

Граѓанин вработен во администрацијата или приватниот сектор платата од 25.000 денари месечно ќе треба макотрпно да си ја одработи. Тоа

Read more

Ристески: Граѓаните на Центар четири години на своја кожа го чувствуваат неработењето на Андреј Жерновски и СДС

Четири години граѓаните на Општина Центар на своја кожа го чувствуваат неработењето на Андреј Жерновски и СДС, изјави денеска Јордан

Read more

Заев на локални ќе оди со корумпирани пајташи, граѓаните предвидуваат тежок пораз за СДСМ: „Нема да не’ излажете по втор пат“

Медиумите под контрола на СДСМ и Сорос веќе ги објавија првите имиња со кои партијата на власт ќе настапи на

Read more

Стојаноска: СДС и Заев заради лични фрустрации го блокираа и замрзнаа проектот за изградба на новиот Клинички центар

Новата влада на СДС и Заев, продолжува со политиката на блокирање, уривање и укинување на  проектите кои ладата на ВМРО-ДПМНЕ

Read more