СОБРАНИЕ: Комисијата која ја води Богоевски без пратениците од ВМРО-ДПМНЕ изгласа одземање на мандатот на Груевски

Собраниската Комисија за мандатно имунитетни прашања со пет гласови „за“, ниту еден против и ниту еден воздржан утврди предлог за

Read more

Арсовски: Со разрешување на претседатели по општински организации, не може да се заборави на неостварените ветувања и грабежот на власта

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ при вчерашното гостување на 1ТВ појасни дека метлата која удри по претседателите на општинските организации

Read more

Пендаровски со Фатос Река: С. Македонија и Албанија имаат идентични надворешно – политички цели

Севкупните односи меѓу РС Македонија и Република Албанија, кои се карактеризираат со искрено пријателство и меѓусебно разбирање, бележат позитивен развој

Read more