Јанушев: Бараме итно проширување на истрагата за Рекет, не само кон извршителите, туку и кон нарачателите, СЈО, сите функционери во СДСМ и кон сите вклучени

Реформи во правосудството со аболициран криминалец нити имало, нити ќе има. Не постои поголем апсурд од тоа човекот кој го

Read more

Спорниот тендер на Рашковски, дивоградбата на Усеини и платформата на Матка под лупата на Антикорупциска

Антикорупциската комисија денеска соопшти дека отвора предмет за јавната набавка за инсталација на радарскиот систем за управување со воздушниот сообраќај

Read more

Давидовиќ: Да се работеше за некој друг, а не за Јанева, досега ќе беше во притвор

Адвокатот Ѕвонко Давидовиќ во своето гостување на „ТВ24“ изјави дека случајот „Рекет“ и сомневањата дека Катица Јанева е вмешана во

Read more

Мицкоски во Унгарија го запозна Орбан со нивото на корупција и сомнежи за криминал на македонската влада

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера беше во работна посета на Унгарија каде беше пречекан како иден премиер на Република

Read more