Мицкоски објави видео со сведоштва на земјоделците: „Заев нè донесе на дното“

Заев ги донесе земјоделците на дното, обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. На Фејсбук тој објави сведоштво на земјоделци. -Оризопроизводителите

Read more

СОБРАНИЕ: Продолжува седницата за избор на нови министри, за чувар на државната каса Заев ја предложи 31-годишната Нина Ангеловска

Собранието денеска напладне треба да ја продолжи 110-тата седница за избор на нови членови на Владата – двајца министри и

Read more

Советот на ЈО едногласно одлучи: Почнува постапката за разрешување на Катица Јанева

Советот на јавни обвинители денеска едногласно одлучи дека се исполнети условите за почнување постапка за разрешување на специјалната јавна обвинителка

Read more