ЗАКОН ЗА СЈО: На пладне ќе заседава експертска група, а попладне групи од власта и опозицијата

Во Министерството за правда денеска на пладне продолжуваат констултации за Законот за јавно обвинителство со експертската работна група, додека попладне

Read more

Ден на независноста: Утре почесни 10 плотуни, но не е наведено од армијата на чија земја и во чест на која држава

По повод 8-ми Септември – Денот на независноста, утре од касарната „Илинден“ во Скопје, ќе се изврши почесна артилериска стрелба

Read more

Средба на лидерите од „За подобра Македонија“: Со брзи предвремени избори да се стави крај на агонијата во која е западната државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со генералниот секретар на партијата Игор Јанушев и потпретседателот Владо Мисајловски денес оствари средба

Read more