Ѓуриќ откри зошто беше уапсен и измачуван во Косово, причината е иронична реакција

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ синоќа во „Кирилица“ откри што се случило во Брисел непосредно пред

Read more

Вучиќ: Има две опции за решавање на косовскиот проблем

Претседател на Србија, Александар Вучиќ на денешното отварање на Националниот конвент за ЕУ, што се одржува во рамките на внатрешниот

Read more

Пападопулу: Позицијата на Независни Грци против „Македонија“ во името е јасна и не се менува

Независни Грци не отстапуваат од нивната позиција против употребата на терминот „Македонија“ во името на нашата земја. Ова, уште еднаш

Read more

ВИДЕО: Голема полициска акција во Хрватска: Апсење на група шверцери на кокаин

Хрватската полиција денеска треба да ги открие деталите за големата меѓународна операција во рамките на која беа разбиени шверцери на

Read more

Грчките политичари се изјаснуваат за спорот: Ќе има решение за името, за Уставот, ќе биде ерга омнес и ќе биде трајно

Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција Јоргос Катругалос и одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос

Read more

ВИДЕО: Рускиот патријарх му одржал лекција по историја на бугарскиот претседател

Руската православна црква сподели видео запис на социјалните мрежи од  средбата на рускиот патријарх Кирил со бугарскиот претседател Румен Радев

Read more

ФОТО: Ова е човекот кој фрли бомба врз Американската амбасада во Подгорица?

Црногорската полиција се сомнева дека 43- годишниот Далибор Јауковиќ е мажот кој синоќа фрли бомба во дворот на американската амбасада,

Read more

Маж фрли граната врз американската амбасада во Подгорица, па се разнесе

Маж фрли рачна граната во зградата на американската амбасада во Подгорица, Црна Гора, пред да се разнесе. Мотивите за нападот

Read more