Видео: Послушајте Македонци! Многумина се уште посакуваат македонскиот народ да биде само објект, а не и историски субјект!(Блаже Конески)

Стоп за владеачката предавничка коалиција! Владеачката коалиција безмилосно тргува со нашите национални интереси, нашата историја и нашата иднина. Послушајте Македонци!

Read more

Сите за Унитарна Македонија – Обраќање до политичките партии во Република Македонија

Драги Maкeдонци, Македонки и Граѓани кои ја сакаат и почитуваат Македонија како своја татковина и држава Во пресрет на годишнината

Read more

Сите за Унитарна Македонија – Отворено писмо до граѓаните на Република Мкаедонија

Почитувани, Во пресрет на годишнината од Родољубивиот четврток – 27.04.2017 година, Сите за Унитарна Македонија – “СУМ“, како Македонска координативна

Read more

Нацев: Заев безобразно лажел и си поигрувал со судбината на семејствата на убиените, СЈО да го повика да сведочи

Крајно нечовечки и лицемерно е Зоран Заев да ужива во релаксирана атмосфера со косовскиот премиер Рамуш Харадинај, и да не

Read more

Огромна змија ги исплаши студентите во „Стив Наумов“- тие прашуваат, уште ли нема нафта за да се искоси тревата?

Голема змија денеска ги преплаши студентите во студентскиот дом „Стив Наумов“ во Скопје. -Змијата беше пред 3/4 барака и побегна

Read more

Опозицијата не е информирана што преговара Заев за името

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата Ѕид на ТВ Алфа кажа дека опозицијата не е информирана за преговорите во

Read more

Google и Raspberry Pi нудат напредна вештачка интелигенција

Google Voice Kit е едноставен. Таканаречен AIY (Artificial Intelligence Yourself) пакет кој лесно се составува и кој овозможува да се

Read more