Јоновски: Не кревајте раце од нас

По вчерашниот пораз над Македонската репрезентација, армијата фнови останаа разочарани. Сепак разочарувањето е едно, но вербата е друго. Тоа што

Read more

Заврши првенството за Кире Лазаров, Раул не верува дека капитенот ќе може да игра

Македонија се соочува со огромен хендикеп во пресрет на двата преостанати меча од групата во Вараждин на ЕП во Хрватска,

Read more

Македонија ја стартува втората фаза, Шпанија прва пречка кон полуфинале

Македонската ракомeтна репрезентација вечерва, 20:30 часот, ќе го одигра првиот натпревар во втората фаза. Пред „црвено-жолтите“ ќе стои Шпанија, со

Read more

ЕХФ со текст за Македонија: Македонците се „луда банда“ која гледа медал

Македонската ракометна репрезентција игра над сите очекувања на Европското првенство во Хрватска. Го освои првото место во Групата Ц во

Read more

Хрватите жестоко удрија по Борко откако нашиот голман го нападна Червар

Откако Борко Ристовски и Лино Червар ја „спукаа“ на ЕП во хрватска, се изјасни и хрватската јавност, која очекувано го

Read more

Колумна за Раул на „Балкан Хендбол“: Командантот и неговата армија…

По колумната на реномираниот сајт „Ballkan Handball“ за нашиот Столе Стоилов, сега на овој ист сајт следуваше нова овој пат посветена

Read more

ВИДЕО: Покрената постапка против Лино Червар

Европската ракометна федерација покрена дисциплинска постапка против хрватскиот селектор Лино Червар поради потегот кој го направи во финишот од натпреварот

Read more

ФОТО: Македонските ракометари заминаа во Вараждин

Македонската ракометна репрезентација попладнево го напушти Загреб и тргна кон Вараждин каде ќе ги игра натпреварите од втората фаза на

Read more