Коце Трајановски со поддршка за Вардар: Нека се повтори 2017 и повторно да ве пречекаме на плоштад Македонија

Голема поддршка за нашата гордост Вардар. Играјте за нас, играјте за Скопје, играјте за Македонија! Нека се повтори 2017 година

Read more

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Карачиќ пријавен за големото финале на ЛШ, еве со кој тим ќе истрча Вардар на теренот

Роберо Гарсија Парондо го пријави тимот за финалето на Лигата на шампионите попладнево во Келн. И покрај проблемите по полуфиналните

Read more

(видео) КИК БОКС: Македонецот Стефановски го победи Французинот Алилуше и стана светски шампион

Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски го совлада својот противник Софијан Алилуше од Франција за светската титула ИСКА и стана светски

Read more