Здравството во агонија, а Заев тера политика и коалиции: Пациентите умираат, нема лекови и инсулин, хаос на секаде, а кадрите на СДСМ се свртеа кон корупција и тендери

Додека македонското здравство е во агонија, Зоран Заев си прави калкулации и тера политика со коалиционите партнери. Иако на неколку

Read more

Лицемерието од СДСМ и нивните НВО- ветуваа чист воздух, Шилегов, Манчевски, Богоевски, Марин и Макрадули добија власт, Скопје и Македонија се гушат, а нив никаде ги нема

Воздухот во Скопје и понатаму е екстремно. Ова утро високи концентрации на ПМ10 честичките се измерени во Центар, Карпош, Лисиче,

Read more

Словенечки „Репортер“: МАКЕДОНИЈА НА РАБ НА ГРАЃАНСКА ВОЈНА

Оперниот пеач Игор Дурловски, режисер Борис Дамовски, архитект Богдан Илиевски, драмски актер Владо Јовановски. Тоа не се кандидати за престижни

Read more

Големо незадоволство и кај професорите и уметниците по големите политички апсења во Македонија минатата недела

Откако пред една недела хунтата предводена од СДСМ масовно уапси и притвори голем број на уметници, пејачи, актери, пратеници и

Read more
12