Голем спортски дух на турнирот во мал фудбал „Ѓорче Петров куп 2017“

Љубителите на фудбалот во спортско Ѓорче Петров покажаа голем спортски дух во одиграните натпревари синоќа на повеќенаменското игралиште. На првите

Read more

Заврши третиот викенд од Супер Скопје, одличната забава се префрла во Дебар Маало

Со настапот на повеќе изведувачи на улицата Македонија заврши третиот викенд од големата летна забава „Супер Скопје“. Изминативе две вечери,

Read more

Трајановски: Одлична забава и прекрасна музика на Супер Скопје

Вчеравечер заврши третиот викенд од големата летна забава „Супер Скопје“  со настапот на голем број изведувачи. Градоначалникот на Град Скоје

Read more