ВИДЕО: Грчката војска пред споменикот на Александар Македонски порача дека Македонија е грчка

Огромна поддршка од „врвот“ на државата добија масовните протести кои се одржаа во Солун против употреба на терминот Македонија во

Read more

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ бара итно повлекување на Законот за јазици од страна Владата на СДСМ

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на денешната прес-конференција истакна дека Законот за јазици кој беше предложен од владата, а

Read more

ФОТО: Во Солун запалено македонското знаме

На денешните протести кои се одржаа во Солун, против името Македонија беше запалено Македонското знаме- објави грчкиот портал Thestival.Og Со грчки

Read more

ФОТО: 90.000 Грци присуствувале на вчерашните протести во Солун

Вчерашниот собир во Солун за „одбрана на името Македонија“, на кој според грчката полиција присуствуваа околу 90.000 граѓани, го коментираат

Read more

СКАНДАЛ: Весник на Јужниот Сосед со карта за поделба на Македонија

“Решение е една граница со Србија“, грчкиот весник “Елефтери ОРА”, во неделното издание од 21 јануари на насловната страница објавува

Read more

Кој Македонец не научил ништо од ТАТ, ќе учи од OneCoin и Bitcoin

Насекаде се зборува за криптовалутите кои го нападнаа светот. Луѓето секојдневно читаат и добиваат информации за што станува збор.  Народната

Read more

Џеват Адеми: И претседателот на Македонија ќе биде казнет за не спроведување на законот за употреба на јазиците

За две три недели и претседателот Иванов ќе биде казнет за неспроведување на Законот за употреба на јазиците, изјави во

Read more

ЕХФ со текст за Македонија: Македонците се „луда банда“ која гледа медал

Македонската ракометна репрезентција игра над сите очекувања на Европското првенство во Хрватска. Го освои првото место во Групата Ц во

Read more

Не само што нема поврат на ДДВ, туку СДСМ воведува нови давачки

Физичките лица кои оствариле приход на еден милион денари да се регистрираат како ДДВ обврзници е новата обврска која ја

Read more

ФОТО: Македонската дијаспора во Лондон со поддршка за семакедонската граѓанска акција

Слики од дел од македонската заедница, дијаспората во лондон, која ја поддржува семакедонската граѓанска акција за ослободување на сите притворени

Read more