Апаратите за сушење раце може да бидат опасни за вашето здравје

Миењето раце е најлесниот начин да спречиме внесување и разнесување на штетни микроорганизми, но ако во целиот процес е вклучен

Read more

Ѕанакопулос: Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер

Read more

Ѓорчев: Граѓаните прашуваат дали Анѓушев со нивни пари ги враќа долговите кои ги имал пред да влезе во политиката

Ѓорчев кажа дека веднаш по доаѓањето на Кочо Анѓушев на функцијата вицепремиер, неговата фирма „Фероинвест“ доби тендер во висина од

Read more

Седум инциденти за само еден ден во Скопје, жртви се и малолетни деца- дали главниот град е безбеден?

Само во текот на вчерашниот ден во полиција се пријавени седум инциденти кои претставуваат нарушување на јавниот ред и мир.

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: По преземањето на функцијата премиер, Заев својот коруптивен начин на работење го имплементира и на државно ниво

Зоран Заев е единствениот политичар во Европа, кој врши државна функција, а во исто време е обвинет за земање мито.

Read more

Мицкоски: Заев признава дека е подготвен да донесе решение кое нема да му се допадне на народот

Премиерот Заев вели дека е оптимист и дека има прогрес во разговорите, а во исто време дава изјава дека е

Read more

Неспособноста на СДСМ се плаќа со човечки животи: ВМРО-ДПМНЕ бара Наумоски да преземе мерки за безбедноста во сообраќајот

Неспособноста на СДСМ се плаќа со човечки животи. Несоодветно регулираниот сообраќај вчера резултираше со сообраќајна несреќа на улицата Борис Сарафов,

Read more

Ѓорѓиев: Тендерот на АД ЕЛЕМ смрди на криминал- колку пари на граѓаните откако СДСМ е на власт завршија на приватни сметки?

Владата на СДСМ е до гуша заглавена во криминал и корупција. Криминалниот тендер меѓу АД ЕЛЕМ и Пелистер ДОО Битола

Read more

Ситници на кои заборавате, а може да ви ги ублажат пролетните алергии

Чешањето и печењето на очите, гребењето во грлото, постојаното кивање и нос кој тече… да, дојде тој период. Сите кои

Read more
123