Груевски: Чекаа да помине една година и во перцепцијата на народот да се всади дека во поголем дел СДСМ го изградил новиот автопат, а немаат изградено ни метар

Една година новиот автопат го држеа завршен, неотворен со лажно објаснување дека не е завршен, а всушност од градежните работи

Read more

Мицкоски за „Монструм“: Убијците мора да одговараат, црната пропаганда на Заев му се врати како бумеранг

Во интервју за КУРИР претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека единственото што мора да се направи е да одговараат убијците, и тука

Read more

Ван Ромпој: Без влез во ЕУ можна е граѓанска војна во поранешна Југославија

Поранешниот претседател на Европскиот Совет, Херман Ван Ромпој во емисија на Франс 24 предупредува дека се можни немири во регионот

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Кого штити Заев и кого тој покрива со прикривањето на доказите за Смилковското езеро?

Семејствата на жртвите од масакрот кај Смилковското езеро заслужуваат правда. Заев во повеќе наврати ја најавуваше „вистината“ за случајот „Монструм“.

Read more

Нацев: Заев безобразно лажел и си поигрувал со судбината на семејствата на убиените, СЈО да го повика да сведочи

Крајно нечовечки и лицемерно е Зоран Заев да ужива во релаксирана атмосфера со косовскиот премиер Рамуш Харадинај, и да не

Read more

Огромна змија ги исплаши студентите во „Стив Наумов“- тие прашуваат, уште ли нема нафта за да се искоси тревата?

Голема змија денеска ги преплаши студентите во студентскиот дом „Стив Наумов“ во Скопје. -Змијата беше пред 3/4 барака и побегна

Read more

Опозицијата не е информирана што преговара Заев за името

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата Ѕид на ТВ Алфа кажа дека опозицијата не е информирана за преговорите во

Read more

Мицкоски на средбата со Хан го нотирал политичкиот терор на власта кон неистомислениците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Јоханес Хан, комесар за соседска политика и преговори за проширување на

Read more

Не само Бејта, туку и Ахмети, Лика, Груби, Дураку и Османи телефонски контактирале со обвинети за тероризам

Видни функционери на ДУИ се посочувани во јавноста како лица кои комуницирале телефонски директно со обвинети за убиства и извршување

Read more
123