Хороскопот открива: Клучните карактеристики на секој од знаците кои водат до развод

Секој хороскопски знак има свои негативни страни кои доколку не бидат навреме забележани и поправени, можат да доведат до крај

Read more

Вашиот хороскопски знак ја открива причината поради која не можете да го/ја заборавите

Лесно може да дојде до крај на врската ако работите не одат според планот, а потоа партнерите што тешко се справуваат

Read more

Кои хороскопски знаци ќе успеете да ги преболите, а кои нема да можете да ги заборавите по раскинувањето?

Раскинувањата се нормален дел од животот. Следните фази се преболувањето и продолжувањето понатаму. Некои преболувања одат полесно од останатите, а

Read more

5 хороскопски знаци кои секогаш се вљубуваат во личности што не можат да ги имаат

Одбивањето може да биде претежок залак за проголтување, особено ако се работи за личност чија гордост е сериозно повредена. Некои

Read more

Мицкоски: Сакам да бидеме дел од НАТО под нашето уставно име, да го говорам мојот македонски јазик и да бидам Македонец

За разговорите за името, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за Призма вели дека нема никакви информации. -Јазикот и

Read more

5-те најтрадиционални хороскопски знаци во зодијакот

Дали би се опишале себеси како личност со традиционални вредности? Ако одговорот е потврден, тогаш дали оваа карактерна особина ви

Read more

Студентите од Битола се креваат против Законот за употреба за јазиците и преговорите за името

Студентите од  битолскиот Универзитет известуваат за студентскиот собир кој ќе се одржи на 16.04.2018г. од 18:00 часот, на Плоштад Магнолија

Read more
1