Видео: Послушајте Македонци! Многумина се уште посакуваат македонскиот народ да биде само објект, а не и историски субјект!(Блаже Конески)

Стоп за владеачката предавничка коалиција! Владеачката коалиција безмилосно тргува со нашите национални интереси, нашата историја и нашата иднина. Послушајте Македонци!

Read more

Сите за Унитарна Македонија – Обраќање до политичките партии во Република Македонија

Драги Maкeдонци, Македонки и Граѓани кои ја сакаат и почитуваат Македонија како своја татковина и држава Во пресрет на годишнината

Read more

Сите за Унитарна Македонија – Отворено писмо до граѓаните на Република Мкаедонија

Почитувани, Во пресрет на годишнината од Родољубивиот четврток – 27.04.2017 година, Сите за Унитарна Македонија – “СУМ“, како Македонска координативна

Read more

Џина Хаспел формално именувана за директор на ЦИА

Американскиот претседател Доналд Трамп го информираше Конгресот за тоа дека и формално ја именувал досегашната заменичка-директор на ЦИА Џина Хаспел

Read more

Трамп: Средбата со Ким Џонг-ун најдоцна до почетокот на јуни

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се разгледуваат пет локации за неговата историска средба со севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, која

Read more

Јанкуловска има ризична бременост, не дојде на судењето на „Тенк“

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска има ризична бременост и денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно

Read more

Шилегов продолжува да поскапува: 100 денари за првиот час, а секој нареден 50 денари во центарот на Скопје

Не е исклучена можноста наскоро и на улицата „Максим Горки“ паркирањето да се наплаќа по 100 денари за првиот час,

Read more

Ќерката на Џафери и синот на Грчев вработени без оглас за вработување

Ќерката на претседателот на Собранието, Талат Џафери и синот на архитектот близок до власта, Мирослав Грчев, добија вработувања во државната

Read more

Груевски: Нашите рочишта се тераат на сила за побрзо да завршат, спротивно од она што се случува во случајот „Монструм“

Денеска уште еднаш побаравме за прв пат во овој судски совет да се изземе, односно на тој начин да се

Read more